Logo Unidevelopment

URSA Smart City z pozwoleniem na użytkowanie

Pierwszy etap inwestycji URSA Smart City realizowanej przez CPD S.A. wraz Unidevelopment S.A. uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Położone w sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy i centrum handlowego Factory, Osiedle URSA Smart City jest pierwszą inwestycją mieszkaniową, realizowaną na terenach po byłych zakładach Ursus w ramach procesu rewitalizacji. Jej koncepcja w pełni odpowiada założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Ideą, która przyświecała projektowi URSY, było stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, łączącej komfort i funkcjonalność. Będzie tu wszystko, co jest potrzebne, by spełnić oczekiwania osób poszukujących przyjaznego miejsca do zamieszkania w stolicy - nowoczesne budynki, szereg innowacyjnych rozwiązań, bliskość terenów rekreacyjnych, placówek edukacyjnych i kulturalnych.

„Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla pierwszego etapu Osiedla URSA Smart City jest dla nas ważnym wydarzeniem. Od wielu lat, przy bliskiej współpracy z Samorządem Dzielnicy, dążyliśmy do przemiany terenów po zakładach Ursus w nowoczesną tkankę miejską, zapewniającą wysoki komfort życia. Teraz przyjęte założenia rozwoju stają się rzeczywistością. Oprócz inwestycji mieszkaniowych realizowanych jest tu szereg innych przedsięwzięć, dzięki którym okolica będzie rozwijała się w zrównoważony sposób i zapewni mieszkańcom komfort w codziennym życiu.” – mówi Michalina  Wiczkowska, Prezes Zarządu CPD S.A.

W ukończonym, pierwszym etapie inwestycji powstało 181 mieszkań, z których ponad 80 % znalazło już nabywców. Klienci mogą wybierać również spośród kolejnych 140 mieszkań o powierzchniach od 32 do 102 mkw., które zostały jeszcze w drugim etapie. Wszystkie 4 budynki w URSA Smart City będzie łączył podziemny parking, mieszczący 359 samochodów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Więcej informacji o osiedlu: ursa-smartcity.pl