Logo Unidevelopment

Unidevelopment Partnerem Głównym V edycji Nagrody Gombrowicza

Unidevelopment został Partnerem Głównym V edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.  Nagroda przyznawana jest za debiut lub za drugą książkę napisaną prozą artystyczną w języku polskim. Organizatorem konkursu o ogólnopolskim zasięgu jest Prezydent Radomia oraz Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Honorową patronką Nagrody jest Rita Gombrowicz, mecenasem Jarosław Krzyżanowski.

We wtorek, 30 czerwca, w Urzędzie Miejskim Radomiu odbyła się konferencja, podczas której kapituła konkursowa ogłosiła tegorocznych nominowanych: Joannę Gierak-Onoszko za książkę „27 śmierci Toby’ego Obeda”, Dorotę Kotas za „Pustostany”, Barbarę Sadurską za „Mapę”, Natalię Suszczyńską za zbiór opowiadań „Dropie” oraz Urszulę Zajączkowską za książkę eseistyczną „Patyki, badyle”. Prace debiutantek zostały wybrane spośród 105 zgłoszonych.

Drugi etap konkursu – wyłonienie laureata Nagrody – zaplanowane jest na wrzesień, choć inaczej niż w poprzednich edycjach, ogłoszeniu zwycięzcy nie będzie towarzyszył festiwal Opętani Literaturą. W tym roku Organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu wręczenia Nagrody w towarzystwie wydarzeń festiwalowych na listopad.

Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się wspierać tego typu inicjatywy. W ramach Grupy Unibep SA, której jesteśmy częścią, w 2017 r. współzałożyliśmy Fundację Unitalent.  Za jej pośrednictwem angażujemy się w rozwój młodych osób, zarówno ze szkół średnich, jak i uczelni wyższych. Pomagamy im rozwijać przedsiębiorczość i realizować pasje – mówi Mirosław Szczepański wiceprezes spółki Unidevelopment SA. W ubiegłym roku wsparliśmy także budowę pomnika legendarnego przywódcy Powstania Warszawskiego, gen. Ścibora-Rylskiego, który stanął w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu – dodaje.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją Nagrody Gombrowicza objęli: Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, TVP Kultura, Lubimyczytac.pl. Współpracę redakcyjną podjęło RMF Classic. Nagrodę wspierają również Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Unidevelopment Partnerem Głównym V edycji Nagrody Gombrowicza