Logo Unidevelopment

Unidevelopment pomaga w walce z bezdomnością

Jako deweloper mieszkaniowy wiemy, jak ważne w życiu człowieka jest posiadanie własnego miejsca, w którym możemy czuć się bezpiecznie. Dlatego wspólnie z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich przyłączamy się do projektu Empty Spaces, zainicjowanego przez Fundację Habitat for Humanity Poland, którego celem jest przeciwdziałanie bezdomności. Nasza pomoc jest cegiełką, którą dokładamy do tej ważnej inicjatywy.

W ramach pierwszej części projektu zostaną wyremontowane dwa pustostany znajdujące się w Warszawie, należące do Zarządu Mienia Skarbu Państwa. Dzięki przeprowadzonym pracom, pustostany zyskają drugie życie i już w czerwcu zostaną udostępnione osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia. W znacznej mierze są to przede wszystkim samotne mamy, rodziny uchodźcze, osoby chore, niepełnosprawne, ludzie starsi, a także młodzież opuszczająca domy dziecka. Opiekę nad wyremontowanymi mieszkaniami pełnić będzie Społeczna Agencja Najmu, działająca w imieniu Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Fundacja Habitat for Humanity Poland (Habitat Poland) istnieje w Polsce od 1992 roku i jest częścią̨ sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity, które działają̨ w ponad 70 krajach na 6 kontynentach w zakresie pomocy społecznej, charytatywnej i dobroczynności w celu stworzenia godnych miejsc do życia. W ramach działań Fundacji wybudowano dotychczas 120 lokali mieszkalnych, a pomoc w Polsce otrzymało 4000 osób.