Logo Unidevelopment

Unidevelopment wspiera Powstańców Warszawskich – powstaje pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego

W 77. rocznicę Powstania Warszawskiego razem z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich i stowarzyszonymi z nim firmami oraz Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, sfinansujemy i zbudujemy pomnik Kobietom, które wystąpiły przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim.

Jest to kolejny pomnik upamiętniający bohaterów Powstania Warszawskiego, wspierany finansowo przez środowisko deweloperskie. W 2019 r. wraz z innymi firmami naszej branży oraz Polskim Związkiem Firm Deweloperskich sfinansowaliśmy pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. “Motyl”, który stoi w parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego.

„Wybudowanie i ufundowanie monumentu symbolizującego kobiecą siłę, solidarność i przyjaźń ma dla nas znaczenie ponadczasowe. To hołd dla walczących kobiet, które doświadczyły trudów walki jako łączniczki czy sanitariuszki, przeżywały rozłąkę ze swoimi rodzinami. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia” – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment.

2 października 2021 r., w dniu Pamięci Cywilnych Ofiar Powstania Warszawskiego, przy placu Krasińskich w Warszawie, odbędzie się uroczystość, w trakcie której odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający Kobiety Powstania Warszawskiego.