Logo Unidevelopment

Grupa Unibep

W skład grupy Unibep S.A. wchodzą:

  1. Oddział Unihouse z siedzibą w Bielsku Podlaskim - zajmujący się budową wielorodzinnych budynków modułowych
  2. Oddział Drogowy z siedzibą w Łomży - lider w kompleksowym wykonawstwem robót drogowych na terenie Polski północno - wschodniej 
  3. Unidevelopment S.A. - deweloper z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa

Unibep S.A. od lat jest obecny na eksportowych rynkach wschodnich (Białoruś i Federacja Rosyjska). Powstało tam kilka prestiżowych inwestycji, m.in. czterogwiazdkowy hotel Radisson Sas w Kaliningradzie wraz z kompleksem biurowo–usługowym, centrum usługowo–biznesowe „Airport City Sankt Petersburg” z czterogwiazdkowym hotelem Crowne Plaza w Sankt Petersburgu oraz otwarty, także czterogwiazdkowy, hotel „Victoria″ w Mińsku na Białorusi. Zostały podpisane umowy na realizację kolejnych dwóch kontraktów na Białorusi. Ich rozpoczęcie jest uzależnione od zdobycia przez inwestorów finansowania w polskich bankach i ubezpieczeniu inwestycji w KUKE, co pozwoli firmie na bezpieczne wykonanie robót budowlanych.

Strukturę grupy Unibep S.A. na rynku europejskim uzupełniają spółki:

  1. Seljedalen AS w Trondheim (Norwegia) - 50% udziałów
  2. StrojIMP Sp. z o.o. w Kaliningradzie (Rosja) - 100% udziałów
  3. UNEX Costruction Sp. z o.o. w Warszawie - 100% udziałów

Grupa Unibep S.A. od 8 kwietnia 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Największą spółką powiązaną jest Unidevelopment S.A z siedzibą w Warszawie, w którym grupa Unibep S.A. posiada 97,63% udziałów. To deweloper o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego Warszawy i Poznania. Firma posiada również doświadczenie w realizacji powierzchni komercyjnych. 

Unidevelopment SA jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Kapituła PZPB (Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa) przyznała po raz kolejny firmie prestiżowy Certyfikat Dewelopera. Otrzymują go rzetelne i wiarygodne spółki działające na krajowym rynku nieruchomości.

W kwietniu 2018 roku upłynęło 10 lat od rozpoczęcia działalności Unidevelopment S.A. W ciągu ostatniej dekady polski deweloper zdobył ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa mieszkaniowego. Spółka, należąca do Grupy Unibep S.A., z każdym rokiem konsekwentnie rozwijała się realizując nowe projekty oraz stawiając na wartości takie jak jakość, profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Obecnie grupę kapitałową Unidevelopment S.A. tworzy 31 podmiotów.