Logo Unidevelopment

Grupa Unibep

Unibep SA z Bielska Podlaskiego to obecnie jedna z czołowych firm budowlanych w kraju i największy polski eksporter usług budowlanych. Spółka osiągnęła ten sukces dzięki wiedzy, pasji i determinacji właścicieli i znakomitej kadry.

Unibep SA w 2015 roku świętował 65-lecie powstania. Firma była i państwowa, i komunalna, należała też do wielkiej korporacji europejskiej. Kluczowym momentem w historii spółki był rok 2002. To wtedy obecni właściciel nabyli udziały firmy od Budimeksu. Bielska spółka miała wówczas kilkadziesiąt milionów złotych przychodu i nieco ponad stu pracowników. Nowi właściciele postawili na rozwój firmy, a ponieważ na Podlasiu inwestycji budowlanych było jak na lekarstwo, postanowili iść budować na największym polskim rynku, czyli w stolicy. Kolejnym ważnym krokiem milowym w historii firmy był debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Miało to miejsce w 2008 roku. Pozyskany kapitał został przeznaczony na rozwój Unibep SA.

Dziś Unibep SA jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce i jedną z nielicznych spółek, które mają w większości kapitał polski. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest nie tylko generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (działa na rynkach: rosyjskim, białoruskim, niemieckim), ale także posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je m.in. do Norwegii, Szwecji, Danii), działa w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex–Kobi stawia i remontuje mosty na terenie całego kraju oraz poprzez swoją spółkę–córkę Unidevelopment SA prowadzi działalność deweloperską m.in. w Warszawie i Poznaniu.

Dziś Unibep zatrudnia 1480 osób.

Największą spółką powiązaną jest Unidevelopment SA z siedzibą w Warszawie, w którym grupa Unibep SA posiada 97,63% udziałów. To deweloper o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego Warszawy i Poznania. Prowadzi również inwestycje w Radomiu i Bielsku Podlaskim. Firma posiada również doświadczenie w realizacji powierzchni komercyjnych.

Unidevelopment SA jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Kapituła PZPB (Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa) przyznała po raz kolejny firmie prestiżowy Certyfikat Dewelopera. Otrzymują go rzetelne i wiarygodne spółki działające na krajowym rynku nieruchomości.

W kwietniu 2018 roku upłynęło 10 lat od rozpoczęcia działalności Unidevelopment SA. W ciągu ostatniej dekady polski deweloper zdobył ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa mieszkaniowego. Spółka, należąca do Grupy Unibep S.A., z każdym rokiem konsekwentnie rozwijała się realizując nowe projekty oraz stawiając na wartości takie jak jakość, profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Obecnie grupę kapitałową Unidevelopment SA tworzy 31 podmiotów.