Logo Unidevelopment

Spacer z ornitologiem i budowanie karmników w Radomiu – kolejna odsłona akcji ekoPOZYTYWNIE

Za nami ciekawy weekend w Radomiu! Dzięki współpracy Unidevelopment oraz Amfiteatru - Miejskiego Ośrodka Kultury, mieszkańcy mogli wziąć udział w ciekawym spacerze z ornitologiem, poznać bliżej gatunki ptaków żyjące w ich mieście oraz zbudować własne karmniki.

Mimo zimowej aury, w radomskim Starym Ogrodzie zebrały się głodne wiedzy i pełne zapału rodziny z dziećmi. W trakcie godzinnego spaceru z doświadczonym ornitologiem i popularyzatorem ochrony przyrody, Jackiem Słupkiem, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o ptakach, które żyją w okolicy. Dowiedzieli się m.in. jak można pomóc skrzydlatym przyjaciołom zimą i czym można je karmić. Tu, obok wiedzy prowadzącego, pomocne okazały się również materiały edukacyjne przygotowane przez Unidevelopment oraz woreczki z ptasimi przysmakami – czyli ziarnami.

Po zakończeniu części plenerowej uczestnicy wydarzenia ruszyli do Amfiteatru przy ul. Śniadeckich 2, na drugą część spotkania – warsztaty. Radomski Amfiteatr jest miejscem przyciągającym lokalną społeczność i inicjatorem wielu ciekawych działań edukacyjnych i kulturalnych. Podczas warsztatów organizowanych wspólnie przez ośrodek z Unidevelopment zarówno młodsi, jak i starsi, ochoczo zabrali się do budowy karmników. W międzyczasie podsumowali zdobytą w trakcie spaceru wiedzę. W ciągu dwóch godzin powstały piękne, kolorowe karmniki.

Działania Unidevelopment w Radomiu są realizowane w ramach kampanii społecznej ekoPOZYTYWNIE. Rozpoczęliśmy ją w 2017 r.. Jej celem jest pokazanie, że miasta powinny być przyjazne zarówno dla zamieszkujących je ludzi, jak i zwierząt. Spotkania edukacyjne realizowane w ramach akcji ekoPOZYTYWNIE często połączone są z warsztatami, które angażują lokalną społeczność. W ramach prowadzonych działań, w okolicach naszych inwestycji powstają np. hotele dla owadów, karmniki dla ptaków czy domki dla jeży. Do współpracy Unidevelopment często zaprasza lokalne organizacje i placówki edukacyjne prowadzące działania na rzecz propagowania postaw ekologicznych.

Obrazki galerii: 

Więcej informacji o Osiedlu Idea w Radomiu: https://osiedlevenus.pl/

Więcej informacji o ekoPOZYTYWNIE: https://www.facebook.com/ekoPOZYTYWNIE