Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Sadyba Spot z certyfikatem środowiskowym BREEAM

Sadyba Spot – inwestycja mieszkaniowa realizowana na warszawskim Mokotowie przez Unidevelopment SA – uzyskała certyfikat środowiskowy BREEAM na etapie projektowym. Zastosowanie materiałów budowlanych ze sprawdzonych źródeł, zaplanowanie rozwiązań energooszczędnych, lokalizacja zapewniająca dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej czy wdrażany plan zarządzania bioróżnorodnością – to tylko kilka z czynników, dzięki  którym budynek został zaliczony do grona obiektów zrównoważonych.

Inwestycja powstająca u zbiegu ulic Powsińskiej i św. Bonifacego w Warszawie została oceniona przez niezależnych ekspertów w ramach systemu certyfikacji środowiskowej BREEAM i uzyskała ocenę „bardzo dobry” na etapie projektowym. Jest to potwierdzeniem, że Sadyba Spot powstaje z uwzględnieniem restrykcyjnych norm ekologicznych i dbałością o wysoki poziom komfortu przyszłych mieszkańców.


- Nasze inwestycje deweloperskie są tworzone w duchu budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego. Jest to element strategii ESG grupy kapitałowej Unibep, której częścią jest Unidevelopment. Certyfikacja wielokryterialna projektów deweloperskich stanowi potwierdzenie dla klientów indywidualnych, że budynek, w którym zamieszkają, będzie miejscem przyjaznym do życia, bezpiecznym i stworzonym zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi. Warto zaznaczyć, że podczas użytkowania pozwala to na wymierne oszczędności, a ten aspekt jest istotny dla wielu osób – mówi Dariusz Huta, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Unidevelopment SA. 


Zrównoważone rozwiązania w sektorze mieszkaniowym
Kryteria oceny budynku mieszkalnego w ramach certyfikacji BREEAM obejmują wiele obszarów. Należą do nich m.in. takie czynniki jak efektywna gospodarka wodna i energetyczna, czy zarządzanie procesem budowy, odpadami, sposób zagospodarowania terenu wokół inwestycji czy jej lokalizacja i dostępność komunikacji miejskiej. 


- Sadyba Spot powstaje z użyciem certyfikowanych materiałów. Eksperci oceniający nasz projekt docenili również zaplanowany przez nas system rozwiązań przyczyniających się do oszczędności wody, odpowiedniej wentylacji i wzmacniania efektywności energetycznej obiektu. Jednym z nich będą panele fotowoltaiczne na dachu budynku. To rozwiązanie staje się zresztą standardem w inwestycjach Unidevelopment. Warto dodać, że realizacja projektu przebiega pod stałym nadzorem asesora. W trakcie prowadzenia prac monitorujemy też ślad węglowy i dzięki temu, oddając inwestycję, będziemy mogli porównać uzyskany wynik z tym zakładanym na etapie projektowym – dodaje Dariusz Huta, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Unidevelopment SA. 


Na etapie projektowania budynku Sadyba Spot Unidevelopment przygotował też „Plan Zarządzania Bioróżnorodnością”, który przyczynił się do uzyskania wysokiej oceny w zakresie ekologii i użytkowania terenu wokół inwestycji. Obejmuje on m.in. szczegółowe wytyczne dotyczące nasadzeń roślin i zabiegów mających chronić ekosystemy oraz wzmocnić bioróżnorodność fauny i flory. W ramach planu przewidziano też montaż budek lęgowych dla bezkręgowców, nietoperzy i ptaków.

Ekologicznie i wygodnie 
W ramach certyfikacji BREEAM oceniana jest również lokalizacja budynku i dostępność komunikacji miejskiej. Tuż obok inwestycji Sadyba Spot znajdziemy przystanki autobusowe, a w przyszłości – tramwajowe. W sąsiedztwie położone jest też centrum handlowe Sadyba Best Mall, placówki edukacyjne i przychodnie. Te elementy otoczenia nabierają znaczenia nie tylko w kontekście ekologii i ograniczania śladu węglowego wytwarzanego dzięki ograniczaniu dojazdów, ale i nastawienia mieszkańców na lokalność oraz realizację podstawowych potrzeb w sąsiedztwie domu. Te trendy naturalnie wpisują się w ideę miasta 15-minutowego, zgodnie z którą jesteśmy w stanie dotrzeć do kluczowej infrastruktury potrzebnej w codziennym życiu lub pieszo w ciągu kwadransa.


- Tworzenie inwestycji mieszkaniowych w istniejącej już tkance miejskiej pozwala wykorzystać jej potencjał i go rozwijać. Wiele osób poszukujących własnego „M” zwraca uwagę na infrastrukturę znajdującą się w bliskim sąsiedztwie osiedla. Stawia na komfort mieszkania i możliwość zaspokojenia wielu potrzeb w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania. W związku z tymi potrzebami już od jakiegoś czasu tak dużego znaczenia nabiera koncepcja miasta 15-minutowego. Nasz projekt na warszawskim Mokotowie jest przykładem inwestycji wpisującej się w jej założenia – podsumowuje Dariusz Huta.


Projekt Sadyba Spot Unidevelopment SA zakłada budowę 111 mieszkań o powierzchni od 34 mkw. do 116 mkw. Do części lokali na ostatnim piętrze przynależeć będą tarasy, a do pozostałych – balkony i loggie. W ramach inwestycji powstanie 118 miejsc postojowych w dwupoziomowym garażu podziemnym oraz 10 miejsc naziemnych. Na parterze budynku, od strony ul. Powsińskiej oraz św. Bonifacego, znajdzie się 8 lokali usługowych.

Więcej informacji o osiedlu: https://sadybaspot.pl/