Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Cetyfikat BREEAM : Unidevelopment stawia na energooszczędne i zrównoważone budownictwo

Osiedla mieszkaniowe powinny być zrównoważone, a to oznacza – również bezpieczne i ekologiczne. Jako społecznie odpowiedzialna firma z ponad 15-letnim doświadczeniem na rynku, Unidevelopment troszczy się o przyszłość. 

Nasze nowe inwestycje realizowane są tak aby spełnić kryteria uznanego na całym świecie certyfikatu BREEAM.  Jest to niezależny system oceny, będący potwierdzeniem, że projekty i budynki powstają w zgodzie ze standardami pozwalającymi chronić środowisko oraz zapewniają użytkownikom zdrowe i komfortowe warunki do życia. 

Decyzja Unidevelopment SA o zastosowaniu certyfikacji środowiskowej dla swoich inwestycji jest elementem realizacji strategii ESG całej grupy kapitałowej Unibep SA, której spółka jest częścią. Jednym z celów firmy jest realizacja energooszczędnych i zrównoważonych inwestycji mieszkaniowych, a tym samym – kształtowanie nowoczesnej przestrzeni miejskiej, przyjaznej dla mieszkańców i środowiska. 

Inwestycje Unidevelopment, realizowane zgodnie z systemem BREAAM powstają pod nadzorem zewnętrznego doradcy. Tym samym, budowa na każdym etapie prowadzona jest ze szczególnym zwróceniem uwagi m.in. na: zachowanie ładu przestrzennego, segregację odpadów, ponowne wykorzystanie materiałów oraz zminimalizowanie wpływu prac na sąsiedztwo.  

BREEAM