Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Gdańsk: Do biegu, gotowi, START! Rusza budowa inwestycji Kusocińskiego

Unidevelopment SA rusza z budową inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie. Połączy ona atuty nowoczesnego budownictwa z lokalizacją umożliwiającą łatwy dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej i terenów rekreacyjnych. Kusocińskiego to kolejny projekt Unidevelopment SA realizowany zgodnie z wytycznymi uznanego na świecie certyfikatu środowiskowego BREEAM. 

Nowy projekt powstanie w samym sercu gdańskiej Moreny, przy ulicy Janusza Kusocińskiego – wybitnego polskiego lekkoatlety. Morena to dzielnica ceniona szczególnie za dogodną infrastrukturę oraz szeroką ofertę handlową, edukacyjną i usługową. Dzięki wielu liniom autobusowym (także linii nocnej), bliskości przystanków autobusowych i tramwajowych, jak również przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk Brętowo, Obwodnicy Trójmiasta czy Trasy Adamowicza, mieszkańcy nowej inwestycji sprawnie dotrą do centrum miasta oraz innych dzielnic. 

Okolica ul. Kusocińskiego daje też możliwość kontaktu z naturą. Nowy projekt powstanie w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Nie bez przyczyny obszar ten uznawany jest za Płuca Trójmiasta. 

Realizujemy inwestycje zrównoważone, czyli takie, które dobrze wpisują się w swoje otoczenie i zapewniają mieszkańcom warunki do komfortowego życia. W przypadku Kusocińskiego połączymy atuty lokalizacji z nowoczesnym projektem, który jednocześnie będzie współgrał z tamtejszymi osiedlami i zapewniał mieszkańcom dostęp do infrastruktury miejskiej oraz pozwalał na kontakt z okoliczną przyrodą. Chcemy, by potwierdzeniem przyjaznego charakteru inwestycji Kusocińskiego był certyfikat środowiskowy BREEAM  – mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Unidevelopment SA.

W ramach inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej bryle mierzącej od 7 do 9 kondygnacji. Przewidziano w nim łącznie 132 nowoczesne mieszkania. Ofertę otwierają kawalerki o powierzchni 26 mkw. Największy jest 5-pokojowy lokal i powierzchni 130 mkw. Architektura inwestycji Kusocińskiego z elewacją w kolorze jasnej cegły nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego modernizmu. 

Planowany jest również teren rekreacyjny z samoobsługową stacją naprawy rowerów oraz przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. W pierwszym etapie inwestycji znajdzie się 131 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej. Osiedle będzie pod nadzorem ochrony i zostanie wyposażone w monitoring. 

Mieszkaj dobrze i ekologicznie

Inwestycja Kusocińskiego została zaprojektowany tak, aby spełnić kryteria certyfikatu BREEAM. Jest on uznanym na świecie i niezależnym systemem oceny procesów projektowych oraz realizowanych na ich podstawie budynków pod względem oddziaływania na środowisko.

Certyfikat zostanie przyznany wraz z oceną po zakończeniu budowy, lecz cała inwestycja już teraz powstaje pod nadzorem zewnętrznego doradcy, aby spełniać wymagane kryteria. Oznacza to, że m.in. budowa będzie prowadzona w sposób zrównoważony, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie ładu przestrzennego, segregację odpadów oraz ponowne wykorzystanie materiałów, a także zminimalizowanie wpływu prac na sąsiedztwo. 

Rozpoczęcie budowy planowane jest na II połowę listopada br., a zakończenie na II kwartał 2025 roku. Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do biura sprzedaży przy ul. Arkońskiej 6 oraz na stronę internetową kusocinskiego.pl.

Za przygotowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna ME Concept. Generalnym wykonawcą jest MEGA S.A.