Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Ukończyliśmy sprzedaż apartamentów w inwestycji Pauza Ochota

Unidevelopment SA zakończyła sprzedaż w warszawskiej inwestycji apartamentowej Pauza Ochota – najbardziej prestiżowym ze swoich dotychczasowych projektów mieszkaniowych. W kameralnym budynku w sercu Starej Ochoty powstało 56 mieszkań i 4 lokale usługowe. 


Pauza Ochota to inwestycja Unidevelopment SA zrealizowana przy ul. Joteyki w Warszawie, wpisująca się w klimat Starej Ochoty. Wyróżnia ją m.in. lokalizacja łącząca zaciszny charakter z bliskością centrum miasta, jak również architektura współgrająca z otoczeniem modernistycznych kamienic oraz podwyższony standard wykończenia z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. 


Zrealizowaliśmy inwestycję w segmencie premium, który jest zdecydowanie mniej podatny na nagłe zmiany popytu związane z bieżącą koniunkturą gospodarczą i nastrojami konsumenckimi. Jednocześnie wdrożyliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym niestandardowych działań marketingowych, które pozwoliły nam dotrzeć do precyzyjnie określonej grupy odbiorców. Przetarliśmy w ten sposób własne szlaki na rynku o dużym potencjale biznesowym - mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Zarządu Unidevelopment SA.


Budowa inwestycji Pauza Ochota ruszyła na początku 2022 r. Budynek został oddany do użytku w IV kwartale 2023 r. Generalnym wykonawcą był Unibep SA. Projekt architektoniczny przygotowała Grupa 5 Architekci.


Tereny pod inwestycje mieszkaniowe takie jak ten, na którym powstała Pauza Ochota, są rzadkością na rynku. Cieszę się, że osiągnęliśmy zakładany cel, jakim było jak najlepsze wykorzystanie potencjału tej lokalizacji. Zrealizowaliśmy inwestycję trafiającą w oczekiwania osób ceniących dyskretną elegancję i potrafiących docenić szczególny klimat zacisznej części Starej Ochoty – dodaje Ewa Przeździecka. 


Starą Ochotę, gdzie powstała Pauza Ochota, charakteryzuje bogata historia, bliskość infrastruktury miejskiej i szeroka oferta kulturalna, a jednocześnie zabudowa pełna klimatycznych, modernistycznych kamienic. Budynek Pauza Ochota nawiązuje do tego otoczenia przede wszystkim swoją skalą. Choć ma pięć kondygnacji naziemnych, wizualnie sprawia wrażenie lżejszego dzięki wyraźnemu wyodrębnieniu czterech z nich. 


Ponadto Pauza Ochota znajduje się w miejscu, gdzie jest dużo zieleni i pokaźny starodrzew. Ich przeplatanie się z kameralnym budynkiem daje unikatowy efekt, a przemyślana architektura budynku pozwala mieszkańcom cieszyć kontaktem z przyrodą widoczną z większości apartamentów i powstałych w inwestycji przestronnych tarasów. Kameralny klimat inwestycji podkreśla też patio z pergolą i innymi, tworzącymi nastrój, elementami małej architektury. 


Obok eleganckiej architektury współgrającej otoczeniem prestiżowy charakter inwestycji Pauza Ochota tworzą unikatowe materiały wykończeniowe, w tym zastosowane z zewnątrz betonowe moduły dekoracyjne oraz szereg elementów wysokiej jakości wewnątrz budynku takich jak włoski gres, czy windy wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej Cooper Gold. Wisienką na torcie jest niepowtarzalny żyrandol w hallu, widoczny również z zewnątrz budynku. 


Oczywiście w inwestycji Pauza Ochota nie mogło zabraknąć wielu rozwiązań praktycznych przekładających się na komfort życia mieszkańców. Do ich dyspozycji jest m.in. całodobowa ochrona, reprezentacyjna portiernia z punktem odbioru paczek, duża rowerownia z mini serwisem, system bezdotykowego otwierania drzwi oraz dostępu do garażu przez bramę otwierającą się po sczytywaniu tablic rejestracyjnych. Mieszkania wyposażone są też w nawiewniki z filtrami antysmogowymi i antypyłkowymi.