Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Unidevelopment kultywuje tradycje bielańskich murali!

Na budynku Latte przy ul. Sokratesa 7 w Warszawie – najnowszej inwestycji ukończonej przez Unidevelopment SA - powstał specjalny ekomural. Grafika o powierzchni 75 mkw., pełna kawowych motywów, podkreśla charakter zrealizowanego projektu oraz nawiązuje do bielańskich tradycji streetartu. Mural, poza wartością estetyczną, ma też walory ekologiczne – oczyszcza powietrze.

– Projektując nasze inwestycje, często czerpiemy inspirację z okolicy. Staraliśmy się, aby również budynek Latte, który właśnie ukończyliśmy, jak najlepiej współgrał z otoczeniem. Bielany to dzielnica gdzie na budynkach możemy zobaczyć wiele ciekawych przykładów streetartu. Nawiązując do nich, zdecydowaliśmy się na podkreślenie charakteru naszej inwestycji właśnie muralem – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment. - Grafika, która powstała na Latte, sprawia, że budynek stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i wyróżnia się na tle nowych inwestycji deweloperskich – dodaje Barbara Kunicka.

Bielany muralami stoją!

Już ponad 10 lat temu na Bielanach, przy ul. Kasprowicza 59 powstał pierwszy w Warszawie mural na prywatnej ścianie - wielki biało-czerwony miś trzyma w wojskowym hełmie jajka. Jest to praca znanych grafficiarzy Flying Fortress (Berlin) i Swanskiego (Warszawa). To tu dzięki zabiegom mieszkańców powstały dwa murale upamiętniające sławne artystki i mieszkanki Bielan, Korę Jackowską i Krystynę Sienkiewicz. Dowodów na to, że mieszkańcy Bielan kochają streetart jest więcej. W październiku tego roku Młodzieżowa Rada Bielan zabrała się za malowanie muralu na rogu Jarzębskiego i Magiera. Ma on być promocją II. edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Artystycznie i ekologicznie

- Projekt naszego muralu w stonowanych, kawowych barwach jest lekki i elegancki, dzięki czemu bardzo dobrze wkomponowuje się w styl budynku przy Sokratesa 7. Praca ma podkreślać ogólny klimat lokalizacji, zachęcać do chwili wytchnienia i wprowadzać mieszkańców w dobry nastrój. Dodatkowo pełni ważną funkcję ekologiczną - mówi Barbara Kunicka

Bielański mural od Unidevelopment powstał ze specjalnej farby pochłaniającej szkodliwe gazy. Jak ona działa? Zmienia ścianę w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem. Pochłania szkodliwe gazy, do których powstawania przyczyniają się m.in. kierowcy tradycyjnych aut spalinowych. Każdy 1 mkw. pomalowany tą farbą redukuje tyle tlenków azotu co średniej wielkości drzewo. Mural na Latte to 75 mkw. powierzchni – co daje moc 75 drzew!

Osiedle Latte już gotowe

Inwestycja Latte przy ul. Sokratesa to najnowszy, ukończony projekt Unidevelopment SA, dewelopera mieszkaniowego z ponad 14-letnim doświadczeniem. W grudniu br. spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęła przekazywanie mieszkań klientom. Spośród okolicznej zabudowy inwestycję Latte przy ul. Sokratesa wyróżnia projekt architektoniczny. Zwieńczeniem lekkiej, nowoczesnej bryły jest elewacja wykończona eleganckimi materiałami, nawiązującymi do naturalnych surowców – drewna i kamienia. Nadają one budynkowi unikatowego i przyjaznego wyglądu. Poczucie prywatności mieszkańców zwiększają m.in. klatki schodowe z niewielką liczbą lokali na każdym z pięter. Łącznie powstały tu 124 mieszkania, z których większość znalazła już nabywców. Do wyboru pozostały jeszcze ostatnie lokale – od 2-pokojowych, po 5-pokojowe.

Inwestycja Latte

Lokalizacja biura sprzedaży

ul. Kondratowicza 37, Warszawa

Budynki

1

Liczba mieszkań

124

Metraż mieszkań

od 28 do 103 m²

Liczba dostępnych mieszkań

22

Liczba lokali usługowych

5

Zakończenie inwestycji

IV kwartał 2022 roku

 

Więcej informacji o inwestycji na: https://unidevelopment.pl/osiedle-latte