Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Promocja Kusocińskiego A/21 Przejdź do linku banera

Unidevelopment sprzedał 423 mieszkania w 2023 r.

Spółka Unidevelopment w 2023 r. sprzedała 423 mieszkania i przekazała klientom 584 lokale. W samym IV kwartale 2023 r. Unidevelopment sprzedał 114 mieszkań i przekazał 143 lokale. W minionych 12 miesiącach deweloper rozpoczął realizację 4 nowych inwestycji. Spółka podjęła też strategiczne działania, istotne dla jej rozwoju w kolejnych latach. 

- W 2023 roku Unidevelopment SA rozpoczęła realizację 4 nowych projektów – warszawskiej inwestycji Sadyba Spot, Inwestycji Kusocińskiego w Gdańsku, Osiedla Idea Orion i Osiedla Idea Ogrody etap III w Radomiu.

- W całym 2023 roku Grupa Unidevelopment przekazywała mieszkania w 8 inwestycjach. W IV kwartale 2023 r. rozpoczęła przekazywanie klientom lokali w warszawskim projekcie z segmentu premium – Pauza Ochota oraz w radomskiej inwestycji Osiedle Idea Venus.

- W 2023 roku spółka Unidevelopment podjęła także strategiczne działania, mające kluczowe znaczenie dla jej rozwoju w przyszłości - była to m.in. realizacja projektów zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM, powrót na rynek Catalyst oraz wzmocnienie pozycji na nowym rynku trójmiejskim.

Podsumowując ubiegły rok w Unidevelopment, z pewnością warto zwrócić uwagę na działania w Trójmieście. Nasza pierwsza inwestycja w Gdańsku przy ulicy Kusocińskiego, której realizację rozpoczęliśmy w IV kwartale, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród klientów. Utwierdza nas to w przekonaniu, że wejście na rynek trójmiejski było dobrą decyzją, która zaprocentuje w najbliższej przyszłości i będzie jednym z ważnych elementów umożliwiających realizację naszych planów biznesowych. Ponadto w drugiej połowie 2023 roku nabyliśmy teren pod realizację inwestycji w Gdyni. W tym mieście, w dzielnicy Chylonia, planujemy realizację kilkuetapowego projektu na ok. 780 mieszkań. Oczywiście chcemy też wykorzystać potencjał, jaki widzimy w Warszawie, Poznaniu i Radomiu, gdzie na przestrzeni lat wypracowaliśmy rozpoznawalność i zaufanie do naszej marki - komentuje Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment SA.

- W kontekście długofalowego rozwoju bardzo ważne jest dla nas rozpoczęcie procesu certyfikacji inwestycji mieszkaniowych. Realizujemy najnowsze projekty Sadyba Spot i Kusocińskiego tak, by spełniały kryteria certyfikatu BREEAM. Uwzględnienie standardów obowiązujących w ramach tego systemu oraz zaostrzonych wymagań dotyczących raportowania niefinansowego i tworzenia niskoemisyjnych obiektów, jest kluczowe w naszej strategii. Dostosowujemy się do obecnych wymogów, jak również aktywnie przygotowujemy się na przyszłe wyzwania, które czekają sektor deweloperski – dodaje Zbigniew Gościcki.

W 2023 roku Unidevelopment potwierdził również swoją dobrą pozycję wśród inwestorów. Spółka wyemitowała obligacje serii A, B i C o łącznej wartości nominalnej 54,9 mln zł. W przypadku wszystkich tych serii popyt na papiery dłużne przewyższył ich podaż, dlatego konieczna była redukcja zapisów. Wszystkie wymienione serie zostały wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Powrót na rynek długu jest ważnym krokiem w kontekście realizacji długoterminowych planów Unidevelopment. Otwiera przed spółką m.in. dodatkowe możliwości w zakresie pozyskania finansowania kolejnych inwestycji deweloperskich. Wcześniej papiery dłużne dewelopera notowane były na rynku Catalyst w 2017 r. 

W 2024r. Unidevelopment planuje rozpoczęcie przynajmniej 5 nowych projektów deweloperskich. Firma prowadzi stale

działania pod kątem uzupełnienia swojego banku ziemi - obecnie skupia się przede wszystkim na rynku warszawskim i poznańskim.