Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Za nami sąsiedzki piknik! Dopisała pogoda i radomianie

W sobotę, 8 lipca br. odbył się pierwszy zorganizowany przez Unidevelopment SA piknik sąsiedzki. Wydarzenie na terenie budowanego przez nas Osiedla Idea, które znajduje się na radomskim Wacynie, przyciągnęło ponad 200 osób. Do zabawy przyłączyli się i mali i duzi. Moc atrakcji dla osób w każdym wieku oraz przygotowane przez piknikujących przysmaki cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Osiedla Idea, jak i osób z innych części miasta, które całymi rodzinami przybyły na imprezę.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Unidevelopment SA, niemal 8 na 10 Polaków twierdzi, że więzi sąsiedzkie są ważne. Szczególnie istotne są one dla mieszkańców budynków wielorodzinnych – to właśnie tam rozkwitają sąsiedzkie znajomości i zawiązują się przyjaźnie na lata, w czym pomagają przestrzenie wspólne, jak place zabaw czy skwery. Właśnie po to, aby wspierać budowanie relacji w sąsiedztwie bliższym i dalszym, wraz z naszym partnerem – Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radomiu Amfiteatr – zorganizowaliśmy dla radomian piknik.

Na przybyłych czekały liczne atrakcje w aż 3 strefach tematycznych: warsztatowej, relaksu i gier. Przybyli na wydarzenie mogli m.in. wziąć udział w warsztatach z gry na bębnach, grze terenowej z Radomką Grupą Opowiadaczy oraz przygotować chleb własnego wypieku. Każdy z odwiedzających otrzymał też darmowy voucher na pyszne lody. Fantastyczna pogoda sprzyjała frekwencji i zacieśnianiu sąsiedzkich więzi.

– Jak wynikło z naszych badań, dobre relacje z sąsiadami są bardzo ważne, ponieważ budują poczucie bezpieczeństwa, sprzyjają wzajemnej pomocy i pozytywnie wpływają na atmosferę w miejscu zamieszkania. Cieszymy się, że poprzez takie inicjatywy, jak piknik sąsiedzki, który zorganizowaliśmy z naszym niezawodnym partnerem, radomskim Amifteatrem, możemy mieć pozytywny wpływ na Radom i wspierać integrację jego mieszkańców. Już teraz myślimy o kolejnych inicjatywach, które jeszcze lepiej pomogą zintegrować radomian – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment SA.

Więcej informacji o Osiedlu Idea: osiedleidea.pl