Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Dariusz Huta o ESG i efektywności energetycznej w wywiadzie dla Teraz Środowisko

Efektywność energetyczna i wymogi ESG to priorytety w branży deweloperskiej - informuje portal Teraz Środowisko. Dariusz Huta, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Unidevelopment SA w rozmowie z redakcją opowiada o kierunkach zmian w sektorze mieszkaniowym w kontekście ESG, poświęcając dużo uwagi ekologicznym aspektom realizacji projektów mieszkaniowych. 

W sektorze mieszkaniowym widoczne są zmiany, potwierdzające fakt, że aspekt ekologii realizowanych projektów jest traktowany bardzo poważnie i niesie za sobą konkretne działania spółek.

- Wymogi dotyczące monitorowania i zużycia energii podczas budowy czy użytkowania budynków stają się coraz bardziej restrykcyjne zarówno za sprawą unijnych wytycznych, jak i krajowych regulacji. Jako spółka realizująca osiedla musimy działać tak, aby być na nie przygotowani – zauważa
Dariusz Huta.

Dariusz Huta podkreśla również kluczowe znaczenie działań w zakresie zrównoważonego budownictwa podejmowane przez naszą spółkę. Zgodnie z założeniami strategicznymi Unidevelopment dąży m.in. do uzyskania certyfikatów środowiskowych dla swoich inwestycji.

Realizacja certyfikowanych projektów mieszkaniowych pozwala nam być o krok przed coraz bardziej restrykcyjnymi wymogami, które zostaną wdrożone w kolejnych latach – zaznacza Dariusz Huta.

Aby spełnić wymogi certyfikacji BREEAM w zakresie ekologii, w inwestycjach Unidevelopment wykorzystywane są m.in. certyfikowane materiały, jak choćby drewno ze sprawdzonych źródeł i wdrażanych jest szereg rozwiązań przekładających się na efektywność energetyczną oraz oszczędność wody.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu:

https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Efektywnosc-energetyczna-wymogi-ESG-w-branzy-developerskiej-Dariusz-Huta-Unidevelopment-14481.html