Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Unidevelopment zakończył budowę w inwestycji Idea Leo!

Unidevelopment ukończył realizację inwestycji Idea Leo, kolejnej części wieloetapowego projektu powstającego na radomskim Wacynie. Wszystkie mieszkania w Idea Leo znalazły już nabywców, a spółka rozpoczęła właśnie przekazywanie ich klientom. W ofercie dewelopera w Radomiu dostępne są jeszcze lokale w inwestycjach Idea Ogrody i Idea Venus.

Osiedle Idea na radomskim Wacynie to jeden z flagowych, wieloetapowych projektów Unidevelopment SA. Na terenie znajdującym się zaledwie 3 km od centrum Radomia powstaje praktycznie nowa część miasta.

Projekty wieloetapowe pozwalają nam na kompleksowe i kreatywne podejście do projektowania. Idea na radomskim Wacynie to nowoczesne osiedle powstające zgodnie z aktualnymi trendami w zakresie planowania przestrzeni miejskiej – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży w Unidevelopment SA. – Nasz projekt łączy wiele funkcji. Oprócz mieszkań, na terenie Idei powstanie m.in. centralny plac z dostępem do lokali usługowych. W planach jest również zagospodarowanie terenów rekreacyjnych otaczających tamtejsze zbiorniki wodne. To wszystko, wraz z dogodną lokalizacją projektu, z pewnością przełoży się na komfort życia obecnych i przyszłych mieszkańców – dodaje Barbara Kunicka.

Od Paryża do Radomia – koncepcja Miasta 15-minutowego w praktyce

Osiedle Idea to nowa część Radomia powstająca na terenach położonych zaledwie 3 km od ścisłego centrum miasta. Dlatego mieszkańcy Idei wszędzie mają blisko. W trakcie projektowania osiedla firma uwzględniła kwestię zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej. Projekt Idea nawiązuje do nowoczesnej koncepcji urbanistycznej miasta 15-minutowego realizowanej obecnie m.in. z powodzeniem w Paryżu. Stawia ona w centrum uwagi zwiększenie komfortu życia mieszkańców. Zgodnie z tą wizją wiele elementów niezbędnych w codziennym życiu np. szkoły, sklepy, czy komunikacja miejska, powinno znajdować się w zasięgu 15-minutowego spaceru od miejsca zamieszkania. Zachęca to do częstszego poruszania się pieszo, czy rowerem i ogranicza czas poświęcany na dojazdy. To korzystne dla zdrowia i środowiska.

W przypadku Idea centralnym punktem osiedla będzie plac z lokalną strefą drobnych usług, sklepików i kawiarni. Ponadto w okolicy osiedla znajduje się już m.in. szkoła podstawowa i średnia, przedszkola, szpital, przychodnie, apteki, dla których osiedlowa infrastruktura będzie doskonałym uzupełnieniem. Unidevelopment SA zadba również także o tereny rekreacyjne. W planach jest zagospodarowanie zieleni otaczającej zbiorniki wodne znajdujące się w obrębie inwestycji. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie przyrodniczych walorów lokalizacji i stworzy mieszkańcom warunki do odpoczynku na ich osiedlu.  

Unidevelopment w Radomiu – ponad 450 sprzedanych mieszkań i kolejne inwestycje

W ramach Inwestycji Idea Leo, której realizację właśnie zakończył Unidevelopment, powstało 170 mieszkań. Wszystkie znalazły już nabywców. Łącznie w ukończonych już etapach Osiedla Idea Unidevelopment sprzedał ponad 450 mieszkań. Projekt jest największą inwestycją mieszkaniową w Radomiu i pozwolił Unidevelopment zbudować pozycję lidera wśród deweloperów działających na tym lokalnym rynku.

Obecnie w Radomiu w ofercie Unidevelopment znajdują się mieszkania w inwestycjach Idea Ogrody i Idea Venus. Pierwsza z nich to kompleks budynków w zabudowie bliźniaczej. W każdym z nich zaprojektowano dwa dwupoziomowe mieszkania. Inwestycja realizowana jest etapami – każdy po 12 mieszkań. Etap pierwszy inwestycji Idea Ogrody zostanie ukończony w IV kwartale 2022 roku, a etap drugi w III kwartale 2023 roku. Ceny mieszkań w inwestycji zaczynają się od 5 700 zł za mkw.

W czerwcu br. Unidevelopment SA wystartowała również z inwestycją Idea Venus. W ramach tego projektu do oferty trafiło 137 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażu – od 35 do 95 mkw. Na terenie osiedla planowany jest plac zabaw dla najmłodszych oraz wózkownia. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2023 roku. Ceny mieszkań w inwestycji zaczynają się od 6 495 zł za mkw.

Idea Ogrody (Etap I i II)

Lokalizacja – biuro sprzedaży

ul. Listopadowa 5, Radom

Budynki

6

Liczba mieszkań w I i II etapie

24

Metraż mieszkań

Od 93 do 97 m²

Planowane zakończenie I etapu inwestycji

IV kwartał 2022 roku

Planowane zakończenie II etapu inwestycji

III kwartał 2023 roku

Idea Venus

Lokalizacja – biuro sprzedaży

ul. Listopadowa 5, Radom

Budynki

2

Liczba mieszkań w I i II etapie

137

Metraż mieszkań

Od 27 do 95 m²

Liczba lokali usługowych

7

Planowane zakończenie inwestycji

IV kwartał 2023 roku

 

Więcej informacji: www.osiedleidea.pl